DZIŚ IMIENIY: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Ogłoszenia parafialne

.:: Start
.:: GeoCmentarz
.:: Historia
.:: Kronika
.:: Parafia
.:: Artykuły
.:: Patroni
.:: Proboszczowie
.:: Sšsiedzi
.:: Intencje
.:: Ogłoszenia
.:: Jan Paweł II
.:: Dom Dziecka
.:: SZP w Giżycach
.:: SZP w Janowie
.:: Straż
.:: Linki
.:: Kontakt
.:: OlimpiadyJesteś
509051
Dzieckiem BoĹźym na tej stronie27 sierpnia 2016

 

 

1.    Tydzień temu odbyło się spotkanie poprzedniej rady parafialnej. Zgodnie z przepisami prawa wraz z przeniesieniem proboszcza rada parafialna przestaje istnieć. Nowy proboszcz – to jego przywilej, ma prawo powołać nową radę w stosownym czasie. Chce byśmy wiedzieli, że moim pragnieniem jest, by skład nowej rady parafialnej był taki sam. Ale dałem 3 miesięczny czas do zastanowienia wszystkim członkom (mają prawo odmówić) i oficjalnie na początku grudnia powołamy nową-starą radę parafialną z kadencją na 3 lata.

2.    1-go września, w piątek przeżywaliśmy 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W intencji poległych w obronie Ojczyzny módlmy się…..

3.    W piątek odwiedziłem chorych w domach. Bóg zapłać i za ofiary i za gościnne przyjęcie.

4.    Tydzień temu udało nam się zebrać 2 tys. na pomoc dla poszkodowanych podczas nawałnic. Pieniądze te już zostały przekazane na Caritas parafii dotkniętej tą katastrofą.

5.    Z racji odpustu parafialnego, procesja z pierwszej niedzieli miesiąca została przeniesiona na niedzielę odpustową, czyli na za tydzień.

6.    Już jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Serdecznie zapraszam na mszę św. i wszystkie dzieci z naszych szkół ,ale i nauczycieli, wychowawców, dyrektorów. Msza Św. dla szkoły w Janowie będzie w poniedziałek o 9.30, zaś dla szkoły w Giżycach w Kościele o 10.30. Chciałbym również zaprosić na szkolne wyjazdy „ Z Panem Bogiem w nowy rok szkolny”. Wyjazd dla dzieci i opiekunów SP Janów 15 września w piątek o 9.00. Jedziemy do Łowicza i okolic. Wyjazd SP Giżyce 29 września o 8.00 do Krośniewic, Łęczycy i Tumu. Szczegóły i zapisy w szkołach u wychowawców.

7.    Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w każdą 3 niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz 12.00. Informuję, że I Komunia Św. będzie w 3 ndz maja tj 20 maja o godz.10.00. Rocznica I Komunii Świętej tydzień później tj 27 maja o 10.00.

8.    Za tydzień 10 września odpust w naszej parafii. Mszę św. odpustową o 12.00 odprawi Ks.Łukasz Cukiert. Cały czas trwają przygotowania do tego wydarzenia. Zwracam się z prośbą do tych, którzy mają doświadczenie w przygotowaniach przed odpustem i dożynkami o pomoc. Gromadzimy się o 15.30 by odebrać plakietki. O 16.00 rozpoczynamy  odpustowy rajd rowerowy. Trasa jest następująca:

Jedziemy sprzed kościoła przez osiedle k cmentarza drogą tzw baranią w kierunku Giżyczek. Asfaltem w lewo jedziemy przez całe Giżyczki.Skręcamy w lewo jadą granicą z parafią brzozowską. K Krzyża prosto drogą piaszczystą.Za ogrodem skręcamy w lewo ( tzw  przydatki) i k P Dr Piątka skręcamy w drogę asfaltową w Antosinie w prawo. Jedziemy przez Antosin w kierunku Wężyk. Na trasie  na Rybno skręcamy w lewo i za ok 200 m w prawo na Małe Wężyki ( jedziemy k ŚP domu ks Grzesia Kubery). Na końcu Małych Wężyk skręcamy w lewo i jedziemy w kier CPN. Na głównej trasie skręcamy w lewo i zaraz w prawo i jedziemy k Państwa Niewiadomskich w kierunku Skutek. K. Pani zietara w lewo i zaraz w prawo w kier P. Sołtysa Skutek i Helenowa. Do asfaltu i w lewo k. Krzyża. Jedziemy przez Skutki i k. Pani Kisiołek skrecamy w prawo. Przez Helenów dojeżdżamy do trasy z Giżyc na Budy. Skręcamy w lewo i jedziemy k Budowatu. Potem główną trasą dojeżdżamy do Kościoła. Mamy ok 16 km. Zapraszam wszystkich do udziału w tym parafialnym rajdzie a strażaków proszę o pomoc przy organizacji i bezpieczeństwie. Zapraszam ich w czwartek na godz. 18.00  na spotkanie organizacyjne na plebanię.

9.    Spotkanie Grupy młodzieżowej będącej przy naszej parafii odbędzie się w środę o 18.00 na plebanii. Serdecznie zapraszam wszystkich.

10. Chciałbym poznać sołtysów naszej parafii. Zapraszam wszystkich sołtysów na spotkanie zapoznawcze w czwartek o godz 19.00 na plebanie.

11. Powstanie scholki dziecięcej i chóru parafialnego   itd……..

12. 17 września za 2 tygodnie rozpocznę przyjmowanie intencji mszalnych na nowy rok (2018).

13. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na Ukrainę odbędzie się w środę 13 września

w kościele o godz.19.00.

 

Zapowiedz II

 Łukasz Charążka – kawaler z Paraf. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu i  Żaneta Orlińska – panna z par. tut.

Zapowiedź I

Tomasz Balicki – kawaler z Bęczkowic i Emilia Seroka – panna par. tut.